# בוטוקס

קמטים בצידי העיניים

טיפול יעיל בקמטי הבעה בצידי העיניים עם בוטולינום טוקסין

מהם קמטי הבעה?

קמטי ההבעה הם קמטים "פעילים", הנוצרים בעקבות פעולה חוזרת של שרירי הפנים. אלו מופיעים בשליש העליון של הפנים – במרכז המצח, בין הגבות ובצידי העיניים. בכדי לטפל בקמטים אלה, יש צורך בהזרקת בוטולינום טוקסין. באמצעותו, ניתן להרפות את השרירים, להחליש אותם, וכך למנוע את היווצרותם או לעצור את העמקתם של הקמטים באזורים אלו.

Rectangle 173 Rectangle 172

מהם קמטי הבעה?

קמטי ההבעה הם קמטים "פעילים", הנוצרים בעקבות פעולה חוזרת של שרירי הפנים. אלו מופיעים בשליש העליון של הפנים – במרכז המצח, בין הגבות ובצידי העיניים. בכדי לטפל בקמטים אלה, יש צורך בהזרקת בוטולינום טוקסין. באמצעותו, ניתן להרפות את השרירים, להחליש אותם, וכך למנוע את היווצרותם או לעצור את העמקתם של הקמטים באזורים אלו.

Rectangle 173 Rectangle 172

כיצד נוצרים קמטי הבעה בצידי העיניים?

קמטי הבעה בצידי העיניים נוצרים כחלק מתהליך טבעי של הזדקנות עור הפנים. קמטים אלה הם תוצאה של תזוזה בלתי נשלטת של שרירים בצידי העיניים, הנעשית עשרות פעמים במהלך היום, ואף במהלך השינה. גם חשיפה מרובה ולא מבוקרת לאור השמש תורמת להיווצרות קמטים אלה, כיוון שהשרירים שנמצאים סביב העיניים אינם "אדישים" לסינוור השמש. 

הקמטים עשויים להיות דינמיים ולהיחשף רק כשמחייכים, או סטטיים, כאשר הם גלויים גם במנוחה.

איך מטפלים בקמטי הבעה בצדי העיניים?

באסתטיקה ד"ר לוינגר, אנו מציעים טיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין (המוכר בעיקר כ"בוטוקס"). 

באמצעות הזרקת בוטולינום טוקסין, ניתן להרפות ולהחליש את שרירי ההבעה המצויים בצידי העיניים והתוצאה תהיה טשטוש הקמטים.

הבוטוקס מוזרק לאחר מריחת קרם אילחוש מקומי, בהתאם לצורך ובהתאם לדרישת המטופלת או המטופל. יתרונו של הבוטוקס הוא בפשטות ובמהירות הטיפול, ביכולת דיוק גבוהה, ובמיעוט תופעות לוואי. השיפור במראה ניכר תוך ימים ספורים.

חשוב לציין, כי אם חריצי הקמטים עמוקים מדי, הרופא עשוי להציע מילוי של הקמטים בחומר מילוי כמו חומצה היאלורונית, בנוסף לטיפול בבוטולינום טוקסין.

לקמטים בצידי העיניים כינויים רבים. אפשר לכנותם בשם החיובי "קמטי צחוק", או בכינויי גנאי כמו "רגלי עורב" או "מניפה". כך או כך, אלו קמטים שקשה להימנע מהם!

אזור העיניים מהווה קרקע פוריה להיווצרות קמטים וקמטוטים גלויים לעין, יותר מאשר אזורים אחרים בפנים. העור מסביב לעיניים דק ועדין במיוחד, ואינו ניחן בבלוטות שומן.

האם טיפול בקמטים בעזרת בוטוקס מתאים לי?

אם על פניכם נחרטו קמטים וקמטוטים בצידי העיניים, או שתרצו להתחיל בטיפול מניעתי כדי להאט את היווצרותם – אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, נשמח לסייע לכם!

מפרגנים ברשת

יפה גדיש

זכיתי לטיפול מקצועי ומסור על ידי הרופאה ד״ר ריטה ישראלי. לאור העובדה שיש ברקע שלי מחלה אוטואימונית שקטה. עשינו תיאום ציפיות והגענו לתמימות דעים באשר להיקף הטיפול. חוויית הטיפול הייתה מאוד טובה. הרופאה הייתה מרגיעה וקשובה . הטיפול היה מקצועי חשתי את ההשתדלות של הרופאה להפיק את המיטב מהטיפול הראשוני. אכן הייתי שלווה . ד״ר ישראלי ניחנה ברגישות אנושית מופלאה .על כן אני מביעה תודות ורחשי כבוד

שרית סטריק

ממליצה בחום על לוינגר אסתיטקה, מקצועיות, אכפתיות, אהבת אין קץ💜💜💜

שריי שמאמי

הייתי בסניף חיפה, חייבת לציין שהשירות הוא מעל ומעבר. עשיתי טיפול ע"י ד"ר ישראלי ריטה, הטיפול הכי מקצועי שקיבלתי, וקיבלתי בעבר. המנהלת מור מקסימה ואדיבה, דאגה לקבל אותי מעכשיו לעכשיו, עם חיוך גדול ומקצועיות שיא. ממליצה בחום , אתן לגמרי תצאו מרוצות ויפות

ענבל צ. (41)

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

יפית ג. (35)

"עשיתי בוטוקס לראשונה בד"ר לוינגר והחוויה הייתה מצוינת. הרופאה גרמה לי להרגיש מאוד נוח, וענתה על כל שאלה שלי. הטיפול היה נטול כאבים, והכי חשוב – השגתי את המראה הרצוי לי. בזכות הטיפול, הדימוי העצמי התחזק, האיפור יושב הרבה יותר יפה על העור שלי. תענוג".

ברוניה א. (66)

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

אבי ש. (43)

"בתחום האסתטי נדיר שנותנים מקום לאסתטיקה של הגבר. בד"ר לוינגר קיבלתי רושם אחר לחלוטין. הרופא שטיפל בי סיפר שהוא בעצמו מטופל באסתטיקה רפואית. אני שמח על ההזדמנות להרגיש ולהיראות צעיר יותר".

גלית ד. (51)

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

שאלות ותשובות​

את החלבון הטבעי בוטולינום טוקסין, הידוע בשם הגנרי "בוטוקס", רובנו מכירים כטיפול לטשטוש קמטים. בהזרקתו לעור בכמויות קטנות, מדודות ומדויקות מתחת לפני העור, שרירי הפנים יירפו, העור יהפוך "רגוע" יותר, וכך תוך זמן קצר יחסית האזור בצידי העיניים יהיה חלק ואסתטי יותר. 

הטיפול בהזרקת בוטוקס הוא פשוט מאוד ונמשך דקות ספורות. 

כאב הוא עניין אישי. הטיפול עלול לגרום לאי נוחות ולכן ניתן למרוח חומר אילחוש לפני הטיפול. הזרקת בוטולינום טוקסין תתבצע במספר מוקדים בצדי העיניים. ההזרקה היא שטחית ולא אמורה להכאיב או להשאיר סימן. 

יש לדווח לרופא על מצבים של מחלות עצב שריר ובמקרים בהם הגוף חווה רגישות קודמת לבוטולינום טוקסין. כמו כן, אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. ככלל, משך ההחלמה הוא עד שלושה ימים. בכל מקרה, אחרי שבועיים יש להגיע לביקורת. 

התשובה אישית ותלויה בסוג הטיפול ובנתוניו האישיים של כל מטופל. על פי מחקרים, השפעת הבוטוקס היא כשלושה חודשים ואף יותר. 

השימוש בחומרים איכותיים מפחית באופן משמעותי את הסיכוי לתופעות לוואי. לגוף קל יותר לקלוט את החומר והסיכוי לסיבוכים קיים, אך נמוך.  כדי להימנע מתופעות לוואי לא רצויות, יש להישמע להנחיות הרופא. באם ישנן תופעות לוואי, הן לרוב זמניות והפיכות, כמו הפעולה של החומר. 

בין תופעות הלוואי של בוטולינום טוקסין לטיפול בקמטי ההבעה: נפיחות קלה, אדמומיות, שטפי דם במקום ההזרקה, חוסר סימטריה וכאב ראש קל.

אם התופעות אינן חולפות אחרי מספר ימים יש לפנות למרפאה לצורך בדיקה, טיפול וייעוץ עם הרופא המטפל.

הקפדה על מספר כללים פשוטים ובסיסיים לאחר הטיפול תסייע במניעת תופעות לוואי לא רצויות ותאפשר להגיע לתוצאה מיטבית:

  1. יש להימנע משכיבה במשך 4 שעות לפחות לאחר הטיפול, כדי להבטיח שהבוטולינום טוקסין לא יתפזר. 
  2. יש להימנע מפעילויות המשפיעות על זרימת הדם או על דילולו, במהלך 24 השעות שלאחר הטיפול. 
  3. יש להימנע מעיסוי הפנים או שפשופם במהלך השבועיים שלאחר ההזרקה.  
  4. אם את/ה נוטל/ת מדללי דם – יש לפעול לפי הנחיית הרופא המטפל.
  5. אם את/ה סובל/ת מכאב ראש – יש להיוועץ ברופא המזריק באשר לסוג התרופה שניתן לקחת. 

יש להמתין כשבועיים להשפעה מלאה של הטיפול.

עלות הטיפול נקבעת לאחר בדיקה וייעוץ, ובהתאם להתוויה הרפואית המותאמת עבורך.

באסתטיקה ד"ר לוינגר

נוכל לסייע בטשטוש עד העלמת קמטי ההבעה בצידי העיניים. הטיפולים מותאמים לכל מטופל לפי צרכיו.

טיפולים נוספים שיכולים לעניין אותך

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן