# בוטוקס

טיפול בהזעת יתר

טיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין להפחתה משמעותית של פעילות בלוטות ההזעה באזור אליו הוא מוזרק.

מהי הזעת יתר?

מנגנון ההזעה בגופנו הוא תהליך פיזיולוגי תקין, שנועד לצנן את הגוף. אולם, כאשר ההזעה מוגברת באופן משמעותי, הסובלים עלולים לסבול מאי-נוחות אסתטית, פיזית, חברתית ואינטימית, ומירידה משמעותית באיכות החיים.

עבור הסובלים מהזעת יתר כל יציאה מהבית, בעיקר בקיץ, מלווה בעיגולי זיעה מביכים על החולצה באזור בתי-השחי, בכפות ידיים ורגליים מיוזעות, ובחשש מהפצת ריח לא נעים. 

 

מהי הזעת יתר?

מנגנון ההזעה בגופנו הוא תהליך פיזיולוגי תקין, שנועד לצנן את הגוף. אולם, כאשר ההזעה מוגברת באופן משמעותי, הסובלים עלולים לסבול מאי-נוחות אסתטית, פיזית, חברתית ואינטימית, ומירידה משמעותית באיכות החיים.

עבור הסובלים מהזעת יתר כל יציאה מהבית, בעיקר בקיץ, מלווה בעיגולי זיעה מביכים על החולצה באזור בתי-השחי, בכפות ידיים ורגליים מיוזעות, ובחשש מהפצת ריח לא נעים. 

 

איך מטפלים בהזעת יתר באופן פשוט וקל?

באסתטיקה ד"ר לוינגר אנו מציעים טיפול בהזרקת בוטולינום טוקסין (המוכר בעיקר כ "בוטוקס"). 

רובנו מכירים את השימוש בבוטולינום לצורך טשטוש והעלמת קמטים בשרירי הפנים. במקרה של טיפול בהזעת יתר, הבוטולינום מפחית באופן משמעותי את פעילות בלוטות ההזעה באזור אליו הוא מוזרק. חומר זה חוסם את מעבר הגירוי העצבי מהעצב לבלוטות הזיעה, ובכך מונע הזעה באזור.

יתרונו של הטיפול הוא בפשטותו ומהירות פעילותו, ביכולת דיוק גבוהה, ובמיעוט תופעות לוואי יחסיות. כמו כן, לא נדרש זמן החלמה והשיפור במנגנון הזיעה מתרחש תוך ימים ספורים. 

טיפול בהזעת יתר בבית-השחי – הטיפול כולל הזרקת בוטולינום לעור בית השחי במספר נקודות במרווחים קטנים. החומר מוזרק באמצעות מחט זעירה ישירות לבלוטות הזיעה, לאחר מריחת של קרם אילחוש מקומי, בהתאם לצורך ובהתאם לדרישת המטופלת או המטופל. תוצאות הטיפול הן דרמטיות: בתוך כשבוע עד שבועיים מהטיפול ניתן לצפות להפחתה משמעותית של 70%-90% בכמות הזיעה.

טיפול בהזעת יתר בכפות הידיים והרגליים – עור כפות הידיים והרגליים כולל עצבוב תחושתי עשיר. אזור ההזרקה הוא נרחב ולכן לצורך הפחתת ההזעה בכפות הידיים והרגליים, נדרשות זריקות רבות יותר של בוטולינום (כ-50 זריקות בכל יד). אזורים אלה רגישים יותר לכאב ולכן לעיתים, נדרשת הרדמה אזורית בשורש כף היד או הקרסול. בתוך כשבוע עד שבועיים מהטיפול ניתן לצפות להפחתה משמעותית בהזעה.

הזעת יתר מופיעה בדרך כלל בגיל ההתבגרות, והתופעה מחריפה במצבים של ריגוש, לחץ וטמפרטורות גבוהות. לרוב, הבעיה אינה חולפת מעצמה. הזעת יתר מופיעה בדרך כלל בבתי בשחי, בכפות הידיים ובכפות הרגליים.

היום, ניתן לפתור את הבעיה באופן פשוט!

האם הטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס מתאים לי?

אם הזעת היתר גורמת לך אי נחת ומשפיעה לרעה על איכות חייך, נשמח לסייע לך.

מפרגנים ברשת

ענבל צ. (41)

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

ברוניה א. (66)

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

אבי ש. (43)

"בתחום האסתטי נדיר שנותנים מקום לאסתטיקה של הגבר. בד"ר לוינגר קיבלתי רושם אחר לחלוטין. הרופא שטיפל בי סיפר שהוא בעצמו מטופל באסתטיקה רפואית. אני שמח על ההזדמנות להרגיש ולהיראות צעיר יותר".

גלית ד. (51)

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

שאלות ותשובות​

השפעת הטיפול היא בין שלושה לארבעה חודשים. אין מניעה לחזור על הטיפול בתום תקופה זו, עם הופעתה המחודשת של הזעת-היתר. הטיפול ניתן החל מגיל 18.

יש לדווח לרופא על מצבים של מחלות עצב שריר ובמקרים בהם הגוף חווה רגישות קודמת לבוטולינום טוקסין. כמו כן, אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. ככלל, משך ההחלמה הוא עד שלושה ימים. בכל מקרה, אחרי שבועיים יש להגיע לביקורת.

התשובה היא אישית ותלויה בסוג הטיפול ובנתוניו האישיים של כל מטופל. על פי מחקרים, השפעת הבוטוקס היא כשלושה חודשים ואף יותר. 

השימוש בחומרים איכותיים מפחית באופן משמעותי את הסיכוי לתופעות לוואי. לגוף קל יותר לקלוט את החומר והסיכוי לסיבוכים קיים, אך נמוך.  כדי להימנע מתופעות לוואי לא רצויות, יש להישמע להנחיות הרופא. באם ישנן תופעות לוואי, הן לרוב זמניות והפיכות, כמו הפעולה של החומר. 

בין תופעות הלוואי של בוטולינום טוקסין לטיפול בהזעת יתר הן: נפיחות קלה, אדמומיות, שטפי דם במקום ההזרקה וא-סימטריה.

אם התופעות אינן חולפות אחרי מספר ימים יש לפנות למרפאה לצורך בדיקה, טיפול וייעוץ עם הרופא המטפל.

הקפדה על מספר כללים פשוטים ובסיסיים לאחר הטיפול תסייע במניעת תופעות לוואי לא רצויות ותאפשר להגיע לתוצאה מיטבית:

  1. יש להימנע משכיבה במשך 4 שעות לפחות לאחר הטיפול, כדי להבטיח שהבוטולינום טוקסין לא יתפזר. 
  2. יש להימנע מפעילויות המשפיעות על זרימת הדם או על דילולו, במהלך 24 השעות שלאחר הטיפול. 
  3. יש להימנע מעיסוי הפנים או שפשופם במהלך השבועיים שלאחר ההזרקה.  
  4. אם את/ה נוטל/ת מדללי דם – יש לפעול לפי הנחיית הרופא המטפל.
  5. אם את/ה סובל/ת מכאב ראש – יש להיוועץ ברופא המזריק באשר לסוג התרופה שניתן לקחת. 

יש להמתין כשבועיים להשפעה מלאה של הטיפול

עלות הטיפול נקבעת לאחר בדיקה וייעוץ, ובהתאם להתוויה הרפואית המותאמת עבורך.

באסתטיקה ד"ר לוינגר

נוכל לסייע בשיפור איכות חייכם. הטיפולים מותאמים לכל מטופל לפי צרכיו, וניתנים החל מגיל 18.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן