# בוטוקס

חיוך מאוזן

רוצים חיוך מאוזן ויפה? המדריך לטיפול בגאמי סמייל (חיוך חושף חניכיים) ובבאני סמייל (חיוך ארנב)

מהו גאמי סמייל, חיוך סוס או חיוך חושף חניכיים?

אנשים רבים סובלים מחניכיים ארוכות ובולטות הנחשפות בזמן חיוך, הגורמות להם לאי-נוחות. במצב אידיאלי, חיוך יפה ואסתטי חושף את כל השיניים העליונות הקדמיות עם לא יותר מ-1 עד 2 מילימטרים מהחניכיים. לעומת זאת, מצב בו רואים יותר מהחניכיים נקרא חיוך חושף חניכיים, גאמי סמייל (gummy smile), או חיוך סוס.
הסובלים מגאמי סמייל מדווחים על רגשות תסכול, בושה ולעיתים, אף על ריחוק חברתי ובעיות רגשיות. בעידן שלנו המאופיין בחשיפה יום יומית לעין המצלמה בצילומי סלפי, בשימוש יום – יומי בזום ובמדיה חברתית, המודעות לאסתטיקה של החיוך הולכת וגוברת. עקב כך, ניכרת עלייה בפניות של הסובלים מגאמי סמייל שמבקשים לטפל בבעיה.

מהם הגורמים לגאמי סמייל? 

הסיבות להיווצרות החיוך חושף השיניים עשויות להיות מגוונות, בהן סיבות גנטיות, מבניות, בריאותיות או מסיבות הנובעות מתנועה מוגברת של השרירים מעל השפה העליונה בעת חיוך.

 

מהו באני סמייל או חיוך ארנב?

במצב אידיאלי, כשאנחנו מחייכים צדי האף אינם זזים או מושפעים מתזוזת החיוך, אבל במצב של באני סמייל , הסובלים מקמטים את צדי האף מבלי לשים לב, כפי שהארנב עושה כשהוא מרחרח את סביבתו. ככל שמדובר בילדים  קטנים, חיוך ארנב עשוי להיראות מלבב ומקסים, אבל בבגרותנו, חיוך ארנב עשוי לגרום לקמטים קבועים בצדי האף עקב הפעולה החוזרת.

איך מטפלים בגאמי סמייל ובבאני סמייל?

באסתטיקה ד"ר לוינגר ניתן לטפל בשני המקרים, באמצעות הזרקת בוטולינום טוקסין (המוכר כ"בוטוקס"). בעזרת בוטוקס ניתן להרפות ולהחליש את השרירים הגורמים לחיך להתרומם באם אתם סובלים מגאמי סמייל, או לכיווץ צידי האף במקרה של באני סמייל, והתוצאה תהיה חיוך מאוזן ויפה.

הבוטוקס מוזרק לאחר מריחת קרם אילחוש מקומי, בהתאם לצורך ובהתאם לדרישת המטופלת או המטופל. יתרונו של הבוטוקס בפשטות ובמהירות הטיפול, ביכולת דיוק גבוהה, ובמיעוט תופעות לוואי. השיפור במראה החיוך ניכר תוך ימים ספורים.

 

חשוב לציין:
כי במקרים מורכבים של גאמי סמייל, הנובעים מבעיה מבנית של הלסת והשיניים, רצוי לפנות למומחה פה ולסת.
  

האם הטיפול לשיפור מראה החיוך מתאים לי?

אם יש לך גאמי סמייל והגורם לתופעה הוא תנועה מוגברת של שרירי ההבעה המרימים את השפה העליונה בעת חיוך, או שאינך מרגיש/ה בנוח עם הקמטים הנוצרים בצידי האף (באני סמייל) – אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר – נוכל ונשמח לסייע.

מפרגנים ברשת

ענבל צ. (41)

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

ברוניה א. (66)

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

אבי ש. (43)

"בתחום האסתטי נדיר שנותנים מקום לאסתטיקה של הגבר. בד"ר לוינגר קיבלתי רושם אחר לחלוטין. הרופא שטיפל בי סיפר שהוא בעצמו מטופל באסתטיקה רפואית. אני שמח על ההזדמנות להרגיש ולהיראות צעיר יותר".

גלית ד. (51)

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

שאלות ותשובות​

את החלבון הטבעי בוטולינום טוקסין, הידוע בשם הגנרי בוטוקס, רובנו מכירים כטיפול לטשטוש קמטים. בהזרקתו לעור בכמויות קטנות, מדודות ומדויקות מתחת לפני העור, שרירי הפנים יירפו, העור יהפוך "רגוע" יותר, וכך תוך זמן קצר יחסית החיוך יהפוך למאוזן ואסתטי יותר . 

הטיפול בהזרקת בוטוקס פשוט מאוד ונמשך דקות ספורות.

כאב הוא עניין אישי. הטיפול עלול לגרום לאי נוחות ולכן ניתן למרוח חומר אילחוש לפני הטיפול. הזרקת בוטולינום טוקסין תתבצע באחד או שני מוקדים בצדי האף. ההזרקה היא שטחית ולא אמורה להכאיב או להשאיר סימן. 

יש לדווח לרופא על מצבים של מחלות עצב שריר ובמקרים בהם הגוף חווה רגישות קודמת לבוטולינום טוקסין. כמו כן, אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

ה"החלמה" היא בדרך כלל קלה מאוד, אך תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם בכל מקרה, אחרי שבועיים יש להגיע לביקורת.

התשובה היא אישית ותלויה בסוג הטיפול ובנתוניו האישיים של כל מטופל. על פי מחקרים, השפעת הבוטוקס היא כשלושה חודשים ואף יותר. 

השימוש בחומרים איכותיים מפחית באופן משמעותי את הסיכוי לתופעות לוואי. לגוף קל יותר לקלוט את החומר והסיכוי לסיבוכים קיים, אך נמוך.  כדי להימנע מתופעות לוואי לא רצויות, יש להישמע להנחיות הרופא. באם ישנן תופעות לוואי, הן לרוב זמניות והפיכות, כמו הפעולה של החומר. 

בין תופעות הלוואי של בוטולינום טוקסין לטיפול בגאמי סמייל: נפיחות קלה, אדמומיות, שטפי דם במקום ההזרקה, א-סימטריה וכאב ראש קל.

אם התופעות אינן חולפות אחרי מספר ימים יש לפנות למרפאה לצורך בדיקה, טיפול וייעוץ עם הרופא המטפל.

הקפדה על מספר כללים פשוטים ובסיסיים לאחר הטיפול תסייע במניעת תופעות לוואי לא רצויות ותאפשר להגיע לתוצאה מיטבית:

  1. יש להימנע משכיבה במשך 4 שעות לפחות לאחר הטיפול, כדי להבטיח שהבוטולינום טוקסין לא יתפזר. 
  2. יש להימנע מפעילויות המשפיעות על זרימת הדם או על דילולו, במהלך 24 השעות שלאחר הטיפול. 
  3. יש להימנע מעיסוי הפנים או שפשופם במהלך השבועיים שלאחר ההזרקה.  
  4. אם את/ה נוטל/ת מדללי דם – יש לפעול לפי הנחיית הרופא המטפל.
  5. אם את/ה סובל/ת מכאב ראש – יש להיוועץ ברופא המזריק באשר לסוג התרופה שניתן לקחת. 

יש להמתין כשבועיים להשפעה מלאה של הטיפול.

עלות הטיפול נקבעת לאחר בדיקה וייעוץ, ובהתאם להתוויה הרפואית המותאמת עבורך.

באסתטיקה ד"ר לוינגר

נוכל לסייע באיזון מראה החיוך. הטיפולים מותאמים לכל מטופל לפי צרכיו, וניתנים החל מגיל 18.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן