# סקולפטרה

סקולפטרה

ביו-סטימולטור המעורר תהליך ביולוגי שמעודד ייצור סיבי קולגן בעור. עם טיפול ביולוגי שעובד בהדרגה בתת העור, סקולפטרה מאפשרת מראה רענן וצעיר יותר

מהי סקולפטרה?

סקולפטרה הוא טיפול ביולוגי חדשני המיועד לשקם, למצק ולשפר את מרקם העור באפקט מתמשך וארוך טווח. סקולפטרה מכילה חומצה פולי-לקטית, ולאחר הזרקתה – מתעורר תהליך ביולוגי המאפשר ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין שידועים ביכולתם להעניק לעור מראה צעיר, בריא ורענן. סקולפטרה אינו משפיע רק על תסמיני הזדקנות העור, אלא משפר את הגורמים האחראים לתהליכי ההתבגרות בעור. באופן זה סקולפטרה עוזר לשקם באופן טבעי והדרגתי את עור הפנים, איכותו ומותיר את העור בריא, חלק וצעיר יותר.

בשל האפקט הביולוגי שנוצר בעקבות השימוש בסקולפטרה, הטיפול מכונה ביו-סטימולטור (Bio-Stimulator). 

סקולפטרה לפני ואחרי56 (4) סקולפטרה לפני ואחרי56 (1)
סקולפטרה לפני ואחרי56 (6) סקולפטרה לפני ואחרי56 (3)

מהי סקולפטרה?

סקולפטרה הוא טיפול ביולוגי חדשני המיועד לשקם, למצק ולשפר את מרקם העור באפקט מתמשך וארוך טווח. סקולפטרה מכילה חומצה פולי-לקטית, ולאחר הזרקתה – מתעורר תהליך ביולוגי המאפשר ייצור מוגבר של קולגן ואלסטין שידועים ביכולתם להעניק לעור מראה צעיר, בריא ורענן. סקולפטרה אינו משפיע רק על תסמיני הזדקנות העור, אלא משפר את הגורמים האחראים לתהליכי ההתבגרות בעור. באופן זה סקולפטרה עוזר לשקם באופן טבעי והדרגתי את עור הפנים, איכותו ומותיר את העור בריא, חלק וצעיר יותר.

בשל האפקט הביולוגי שנוצר בעקבות השימוש בסקולפטרה, הטיפול מכונה ביו-סטימולטור (Bio-Stimulator). 

סקולפטרה לפני ואחרי56 (4) סקולפטרה לפני ואחרי56 (1)
סקולפטרה לפני ואחרי56 (6) סקולפטרה לפני ואחרי56 (3)
נגן וידאו

מהן השפעות הגיל על העור?

הזדקנות העור היא תוצאה של גיל, גנטיקה והשפעות חיצוניות של הסביבה.
  1. העור מאבד מנפחו – עם הגיל, הגוף מייצר פחות חומצה היאלורונית, טונוס השרירים יורד ואף ייצור החלבונים קולגן ואלסטין פוחתים. בנוסף, עם השנים, הגוף מאבד  מסת עצם. כל אלה, יחד עם דילול שומן, גורמים לעור לאבד מנפחו ולהיראות פחות זוהר. 
  2. צורת הפנים משתנה – כיוון שנפח הפנים קטן עם השנים, העור פחות "מוחזק" וכוח הכבידה משפיע על נפילתו של העור. קמטי ההבעה במצח ובלחיים נחרצים, זוויות השפתיים צונחות, קו הלסת מטשטש וכמובן, נוצרים קמטוטים, ושקעים בלחיים וברקות. 
  3. פגעי מזג האוויר והשמש – חשיפה ארוכה לשמש גורמת לפנים יבשות יותר, הנושאות גוון צהבהב לא אחיד, מכוסה כתמים וגידולי עור, לצד קמטים, קמטוטים וסדקים. 

למי מיועדת סקולפטרה?

הזרקת סקולפטרה מיועדת לכל מי שמעוניינת ומעוניין להיראות טוב בלי "המראה האסתטי המטופל", עם טיפול ביולוגי שעובד בהדרגה בתוך העור. הסקולפטרה הוא חומר בעל תאימות ביולוגית, שיכול להיספג בגוף ולשפר את איכות העור מבפנים.

באסתטיקה ד"ר לוינגר אנו מציעים טיפולי סקולפטרה מבית חברת Galderma העולמית. ניתן להזריק סקולפטרה לאזורים שונים בצידי הפנים: רקות, צידי לחיים וקו לסת.

סקולפטרה מוזרקת בקנולה או במחט לאזורים הנדרשים לאחר מריחת של קרם אלחוש מקומי, בהתאם לצורך ובהתאם לדרישת המטופלת או המטופל. יתרונה הוא ביכולת דיוק טובה ובמיעוט תופעות לוואי יחסיות. הטיפול יותאם לכל מטופל לפי צרכיו.

הרכיב הפעיל של סקולפטרה (Poly-L-Lactic Acid -PLLA), נמצא בשימוש נרחב במוצרים רפואיים מזה שנים רבות בניתוחים אורתופדיים משחזרים ובשתלים, והוכח כבטוח ויעיל. הטיפול בסקולפטרה מאושר לשימוש אסתטי על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מכון התקינה האירופי (CE) ומשרד הבריאות בישראל. 

עם בגרותנו, ייצור סיבי קולגן פוחת באחוז אחד כל שנה, וגם איכות סיבי הקולגן פוחתת. עם איבוד סיבי הקולגן ואיכותם, העור נחלש, מאבד מנפחו ומגמישותו, ובעקבות זאת מופיעים סימני הזדקנות כמו יובש, קמטים ופנים נפולות. בזכות הסקולפטרה תהליך ייצור סיבי הקולגן וחלבון האלסטין מתעורר לחיים, ואלו תורמים את חלקם בשיפור מראה העור ומקנים לו גמישות, נפח ויציבות. 

מהו ביוסטימולטר?

ביוסטימולטור הוא חומר בעל יכולת השפעה ביולוגית על ייצור תאים או תגובת רקמות. מידת השפעתו משתנה בהתאם לתכונות וכמות החומר הביולוגי, מיקום וטכניקת ההזרקה ומאפייני המטופל/ת.

האם סקולפטרה מתאים לי?

באסתטיקה ד"ר לוינגר אנו מציעים טיפול בסקולפטרה לכל סוגי העור, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים כאחד וגם לאנשים המעוניינים לשפר את מרקם עורם בעקבות הצטלקויות אקנה וקמטי עישון. אם אינך מרגיש/ה בנוח עם מראה הפנים שלך, נשמח לסייע לך.

מפרגנים ברשת

יפה גדיש

זכיתי לטיפול מקצועי ומסור על ידי הרופאה ד״ר ריטה ישראלי. לאור העובדה שיש ברקע שלי מחלה אוטואימונית שקטה. עשינו תיאום ציפיות והגענו לתמימות דעים באשר להיקף הטיפול. חוויית הטיפול הייתה מאוד טובה. הרופאה הייתה מרגיעה וקשובה . הטיפול היה מקצועי חשתי את ההשתדלות של הרופאה להפיק את המיטב מהטיפול הראשוני. אכן הייתי שלווה . ד״ר ישראלי ניחנה ברגישות אנושית מופלאה .על כן אני מביעה תודות ורחשי כבוד

שרית סטריק

ממליצה בחום על לוינגר אסתיטקה, מקצועיות, אכפתיות, אהבת אין קץ💜💜💜

שריי שמאמי

הייתי בסניף חיפה, חייבת לציין שהשירות הוא מעל ומעבר. עשיתי טיפול ע"י ד"ר ישראלי ריטה, הטיפול הכי מקצועי שקיבלתי, וקיבלתי בעבר. המנהלת מור מקסימה ואדיבה, דאגה לקבל אותי מעכשיו לעכשיו, עם חיוך גדול ומקצועיות שיא. ממליצה בחום , אתן לגמרי תצאו מרוצות ויפות

ענבל צ. (41)

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

ברוניה א. (66)

"אני מאוד שמחה על הייעוץ האמין שקיבלתי בד"ר לוינגר. יש טיפולים שביקשתי לעשות אך לא המליצו לי לעשותם מפאת גילי המתבגר. תודה רבה לד"ר לוינגר".

אבי ש. (43)

"בתחום האסתטי נדיר שנותנים מקום לאסתטיקה של הגבר. בד"ר לוינגר קיבלתי רושם אחר לחלוטין. הרופא שטיפל בי סיפר שהוא בעצמו מטופל באסתטיקה רפואית. אני שמח על ההזדמנות להרגיש ולהיראות צעיר יותר".

גלית ד. (51)

"קיבלתי שירות מצוין בד"ר לוינגר. החל מפקידות הקבלה המקסימות, דרך המנהלת הרפואית ועד הרופא המקסים והאדיב שטיפל בי. כולם היו כל כך הסברתיים. חוץ מזה, הטיפול שקיבלתי היה מצוין, ואני מתכוונת לחזור".

מורן ב. (47)

"ראיתי תמונות רבות של נשים שעברו טיפולים אסתטיים. כולן נראו נפוחות מדי לטעמי ולא טבעיות. למזלי, החשש שלי התברר כלא מוצדק. הרופאה הציעה לי את 'טיפולי מעיין הנעורים'. על סקין בוסטר, רדיאס, סקולפטרה ומורפיאוס 8. אני כבר שלושה חודשים אחרי סקין בוסטר ואני נראית צעירה ורעננה יותר, והכי חשוב – אני נראית טבעית. קיבלתי כל כך הרבה מחמאות. אני סופר מרוצה"!

שאלות ותשובות​

יש לדווח לרופא על מצבך הרפואי הכללי ובמיוחד לציין מחלות עור, מחלות קולגן, ומחלות פעילות זיהומיות כמו הרפס. כמו כן, לא מומלץ לעבור הזרקה באזורים בהם הוזרק חומר מילוי קבוע. אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

התוצאה המלאה נראית לעין מספר חודשים לאחר סיום פרוטוקול הטיפול. 

כאב הוא עניין אישי. הטיפול עלול לגרום לאי נוחות ולכן אנו מקפידים על מריחת חומר מאלחש לפני כל טיפול.

ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. באופן כללי, ניתן לחזור לשגרה לאחר ההזרקה באופן מידי.

התשובה אישית ותלויה בסוג הטיפול. ככלל, השפעת הטיפול היא למשך כשנתיים.

יש להקפיד על מספר כללים פשוטים ובסיסיים לאחר הטיפול כדי למנוע תופעות לוואי לא רצויות וכדי להגיע לתוצאה מיטבית. 

  • לאחר הטיפול יש לעסות את האזור המוזרק במשך 5 ימים, 5 פעמים ביום למשך 5 דקות.
  • יש להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים לאחר הטיפול.
  • תיתכן רגישות באזור הטיפול למשך שבוע עד שבועיים, ולכן ניתן למרוח קרם הרגעה כגון טראומיל או ארניקה וליטול משכך כאבים במידת הצורך.
  • מקרים הדורשים עדכון מיידי של המרפאה: עליית חום, אודם מקומי חריג בצורתו ובעוצמתו, כאב עז במקום ההזרקה ובצקת (נפיחות) שמתפתחת יומיים לאחר ההזרקה.

השימוש בחומרים איכותיים מפחית באופן משמעותי את הסיכוי לתופעות לוואי. לגוף קל יותר לקלוט את החומר והסיכוי לסיבוכים קיים, אך נמוך. כדי להימנע מתופעות לוואי לא רצויות, יש להישמע להנחיות הרופא. באם ישנן תופעות לוואי, הן לרוב זמניות והפיכות, כמו הפעולה של החומר. 

בין תופעות הלוואי של טיפול בסקולפטרה: רגישות מקומית, שטף דם, אדמומיות, וגבשושיות שעלולים להימשך עד כשבוע.

אם התופעות אינן חולפות אחרי מספר ימים, יש לפנות למרפאה לצורך בדיקה, טיפול וייעוץ עם הרופא המטפל.

עלות הטיפול נקבעת לאחר בדיקה וייעוץ, ובהתאם להתוויה הרפואית המותאמת עבורך.

באסתטיקה ד"ר לוינגר

נוכל לסייע בשיפור מרקם העור. הטיפולים מותאמים לכל מטופל לפי צרכיו, וניתנים החל מגיל 18.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן