# מורפיאוס 8

טיפול פוטודינאמי
ייחודי בעולם לאקנה

גישה טיפולית ייחודית לאסתטיקה ד"ר לוינגר מעניקה תוצאות מרשימות לטיפול באקנה. הטיפול אינו פולשני, בטוח, יעיל ומהיר

מהי אקנה?

אחת ממחלות העור הכרוניות הנפוצות ביותר היא אקנה או בשפת העם "פצעי בגרות" כ-85% מבני הנוער סובלים מאקנה בדרגות חומרה שונות. במקרים מסוימים, הסובלים ממשיכים להתמודד עם המחלה גם בגילי 30, או שהמחלה מתחילה בעשור השלישי ונמשכת מספר שנים. נשים סובלות פי 5 יותר מגברים, כשליש מהנשים מתמודדות עם אקנה במשך כל תקופת גיל הפוריות.

טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם לריפוי אקנה (3) טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם לריפוי אקנה (6)

מהי אקנה?

אחת ממחלות העור הכרוניות הנפוצות ביותר היא אקנה או בשפת העם "פצעי בגרות" כ-85% מבני הנוער סובלים מאקנה בדרגות חומרה שונות. במקרים מסוימים, הסובלים ממשיכים להתמודד עם המחלה גם בגילי 30, או שהמחלה מתחילה בעשור השלישי ונמשכת מספר שנים. נשים סובלות פי 5 יותר מגברים, כשליש מהנשים מתמודדות עם אקנה במשך כל תקופת גיל הפוריות.

טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם לריפוי אקנה (3) טיפול פוטודינאמי ייחודי בעולם לריפוי אקנה (6)

מהו טיפול פוטודינאמי רפואי לריפוי אקנה?

אקנה, המופיעה לרוב בפנים, בזרועות ובחזה, פוגעת בזקיקי השיער ובבלוטות החלב התת-עוריות, שמפרישות חומר שומני שנקרא חלב סבום. בתקופת ההתבגרות הגוף חווה שינויים הורמונליים, שגורמים לבלוטות החלב לייצר כמות מוגברת של סבום. הסבום בשילוב תאי עור מתים, חוסמים את זקיקי השערות, וגורמים להתפתחות פצעים, שנוטים להזדהם בקלות.

לרוב, פצעי הבגרות ישתפרו ללא כל טיפול מיוחד ויחלפו מאליהם. יחד עם זאת, טיפול לא נכון עלול להוביל להחמרה במחלה ולהותיר צלקות קשות בעור. הטיפולים הרפואיים המקובלים לאקנה כוללים משחות אנטיביוטיות, תרופות אנטיביוטיות פומיות, תרופות הורמונליות ואיזוטרטינואין (רואקוטן).
טיפול פוטודינאמי רפואי הוכח כטיפול היעיל ביותר לאקנה בינונית וקשה, ללא תופעות הלוואי האפשריות מטיפול סיסטמי באקנה, כמו רואקוטן. זהו הליך רפואי לא פולשני, המבוסס על שיטה פיזיקלית חדשנית שמשלבת חשיפה לאור מיוחד, ומוצעת למי שאינו יכול, אינו רוצה, או חושש ליטול טיפול תרופתי.

הטיפול הפוטודינאמי מפחית את מספר החיידקים שעל העור ומצמצם את הפרשת הסבום, תוך יצירת פעילות נוגדת דלקת. הטיפול מתבצע במריחת חומצה אמינו- לבולאנית (ALA) או נגזרותיה. זו מופעלת בחשיפה לאור עם אורך גל מסוים, ובנוכחות חמצן. עקב הטיפול נוצרת תגובה פוטוכימית, שמשנה את הרכב התכשיר בתוך הרקמה לכדי יצירת פורפירין. פורפירין קיים בגופנו באופן טבעי. עם היווצרותו בטיפול הפוטודינאמי, הפורפירין גורם להרס תאים, כולל בלוטות חלב, ולהפחתה בהפרשת חלב הסבום. כמו כן, הפורפירין מסייע להפחתת כמות החיידקים בעור ולחסימת פתחי זקיקי השיערה, ומוביל לתגובה נוגדת דלקת.

כיצד אנו מטפלים באקנה?

באסתטיקה ד"ר לוינגר אנו מציעים שילוב טיפולי ייחודי המביא לתוצאות דרמטיות בהעלמת האקנה, בנשים ובגברים כאחד.

השילוב כולל את הטיפולים הבאים:

 • טיפול מבוסס גלי רדיו (RF) בעזרת מורפיאוס 8 בעוצמה נמוכה

שיטת הפעולה של מורפיאוס 8 כוללת טיפול בעזרת מיקרו מחטים זעיר פולשניות עם טכנולוגיית גלי רדיו. המחטים הזעירות חודרות באופן מינימלי ובהתאם להתוויה הטיפולית, במוקדים רבים בעור הפנים. עם פעולת המכשיר, המחטים שדרכן עוברת אנרגיית חום גורמות לשינויים פיזיולוגיים ברקמת העור. הן יוצרות פציעות מבוקרות ומעודדות חידוש רקמות העור בשכבות העמוקות. הטיפול המקדים במורפיאוס 8 מקטין את פעילות בלוטות החלב, ובנוסף החירור של העור מאפשר מעבר טוב יותר של התכשיר המשמש לטיפול הפוטודינאמי. טכנולוגיית מורפיאוס 8 הוכחה קלינית כמשפרת רקמות תת-עוריות ועוריות באמצעות חימום. הטכנולוגיה מאושרת לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), מכון התקינה האירופי (CE) ומשרד הבריאות בישראל.

 

 • טיפול פוטודינאמי

הטיפול הפוטודינאמי, המתבצע ללא הרדמה, מתחיל במריחת ג'ל 5% ALA על אזורי הטיפול. לאחר מכן, שוכבים תחת נורות LED באור אדום וכחול. כבר לאחר הטיפול הראשון צפוי שיפור ניכר במצב האקנה. בדרך כלל, יש צורך ב-2-5 טיפולים פוטודינאמיים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.
הטיפול הפוטודינאמי מאושר לשימוש על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA),
ומשרד הבריאות בישראל.

הטיפול המשולב מתבצע על ידי רופא מומחה, ומותאם באופן אישי למטופל/ת.

הטיפול מומלץ כ-3 שבועות לפני אירוע כמו חתונה או בת/בר מצווה, לשיפור
משמעותי של מראה העור.

האם טיפול פוטודינאמי לאקנה מתאים לי?

אפשר לטפל באקנה בכל סוגי וגווני העור. להשגת תוצאה מקסימלית יש לבצע סדרת טיפולים של שניים עד חמישה מפגשים.

מפרגנים ברשת

שריי שמאמי

הייתי בסניף חיפה, חייבת לציין שהשירות הוא מעל ומעבר. עשיתי טיפול ע"י ד"ר ישראלי ריטה, הטיפול הכי מקצועי שקיבלתי, וקיבלתי בעבר. המנהלת מור מקסימה ואדיבה, דאגה לקבל אותי מעכשיו לעכשיו, עם חיוך גדול ומקצועיות שיא. ממליצה בחום , אתן לגמרי תצאו מרוצות ויפות

ענבל צ. (41)

"אני מאוד שמחה שהגעתי לאסתטיקה ד"ר לוינגר. הרופא היה סבלני וקשוב, וקיבלתי טיפול עדין ותוצאה מצוינת שתאמה את כל הציפיות שלי".

אפרת ב. (25)

"יצאתי הרגע מטיפול באסתטיקה ד”ר לווינגר. אין מילים לתאר את התחושה הנהדרת, ד”ר דניאלה למיסובסקי טיפלה בי ב-3 אזורי דיספורט ועיצבה לי את השפתיים. יצא לי מושלם, יש לה יד קלה ועדינה. באתי עם חששות מכאב. ולא כאב לי בכלל! עשיתי בעבר טיפולים במקומות אחרים ובחיים לא הייתי מרוצה כך, ממליצה בחום!!! תודה רבה לכם, אמליץ לחברות!

שאלות ותשובות​

יש לדווח לרופא על טיפול ברואקוטן, טיפול בנוגדי קרישה, טיפולים ססטמיים שפוגעים בריפוי פצע, ותרופות הפוגעות בפעולת מערכת החיסון. יש לציין נוכחות מחלות כמו סוכרת לא מאוזנת, מחלות דלקתיות של עור הפנים, ומחלות שגרימת פצע יכולה להביא להתפרצות של המחלה. אין לבצע טיפולים בהיריון ובזמן הנקה.

כאב הוא עניין אישי. תיתכן תחושת עקצוץ קל.

ההחלמה תלויה בסוג הטיפול ומשתנה מאדם לאדם. לאחר הטיפול הפוטודינאמי עשויים
להופיע גלדים, אודם או נפיחות קלה. יש להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים.

ניתן לראות תוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון. בדרך כלל, נדרשים שניים עד חמישה
טיפולים.

לאחר הטיפול מומלץ להימנע ממקורות חום כמו חשיפה לשמש, סאונה או ג’קוזי. אם
ישנה אדמומיות בפנים, יש להימנע מטיפולי פנים

 • יש לרחוץ פנים 2-3 פעמים ביום בעזרת סבון עדין, לייבש את העור בתפיפות
  עדינות, ולמרוח קרם לחות רפואי נטול חומרים כימיים.
 • יש לחבוש כובע רחב-שוליים, ולמרוח קרם הגנה כל שעתיים במשך ארבעה ימים
  לאחר הטיפול.
 • יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש במשך שבוע לאחר הטיפול, כולל חשיפה
  לאור השמש דרך זגוגית החלון, ולהימנע מחשיפה לתאורה בהירה. לאחר שבוע,
  ניתן לצאת לשמש, אך להימנע מחשיפה ממושכת.
 • יש להימנע מפעילות גופנית בימים הראשונים לאחר הטיפול.
 • ניתן להתאפר לאחר החלמת הגלדים.

תופעות הלוואי אחרי הטיפול כוללות אודם קל, נפיחות, וגלדים. להפחתת הנפיחות ולהרגעת העור מומלץ להשתמש בקומפרסים קרים וליטול משככי כאבים במקרה של אי נוחות משמעותית.

באסתטיקה ד"ר לוינגר

באסתטיקה ד"ר לוינגר נשמח לטפל באקנה שלך. הטיפול מותאם לכל מטופל לפי צרכיו.

מאמרים ומחקרים בנושא

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן