האף עליו חלמת ללא צורך בניתוח: פיסול אף

אף אסתטי וסימטרי הוא חלומם של רבים ורבות. על אף (!) זאת, החשש מהליך כירורגי על כל המשתמע מכך לעיתים משאיר את המציאות לחוד ואת החלום לחוד. החדשות הטובות הן שכבר לא צריך להיכנס לחדר ניתוח בשביל לקבל אף סולד. במאמר זה נסקור את ההליך האסתטי, פורץ הדרך- פיסול אף.

"גוף מפוסל" היא מחמאה שמקורה מתקופה בה פסלים שימשו כמודל היופי בזכות האפשרות לעצב בקפידה כל חלק שלהם. מאז העולם השתנה והרפואה המודרנית מאפשרת לנו היום לפסל, הלכה למעשה, חלקים בגופנו, אפילו ללא ניתוח, במינימום סיכון ובתוצאות שבתקופה בה היו משתמשים במחמאה "גוף מפוסל" אפשר היה רק לחלום עליהם. דוגמה לכך היא פיסול אף. מתאים לכם "פרצוף מפוסל?"

מה זה פיסול אף וכיצד מבוצע? כמה זמן מחזיק פיסול אף? מאיזה גיל אפשר לעשות פיסול אף ואיך תדעו אם זה מתאים לכם? מה ההבדל בין פיסול אף לניתוח אף? נבדוק האם ישנם לפיסול אף חסרונות, תופעות לוואי וסיכונים, נגלה מה משך זמן ההחלמה ואפילו כמה עולה פיסול אף?

להכנת המאמר הבא שאלנו את המומחים של מרפאת 'אסתטיקה' של ד"ר לוינגר וקיבלנו את כל מה שצריך לדעת בנושא. המדריך המלא לפיסול אף:

מה זה פיסול אף ללא ניתוח?

פיסול אף ללא ניתוח הוא הליך אסתטי במסגרתו נעשה שימוש בחומצה היאלורונית בעלת יכולת דיוק טובה, במרקם עדין לעיצוב מחדש ושיפור מבנה האף באופן זמני, ללא התערבות כירורגית, ובאם נעשה על ידי צוות מקצועי ומיומן, ניתן להנות גם ממיעוט תופעות לוואי..

חומצה היאלורונית היא מולקולה של רב סוכר הנוצרת בגופנו באופן טבעי ומסייעת להוספת לחות לעור, החלמת פצעים ועוד.

פיסול אף מטפל בבעיות ספציפיות כגון א-סימטריה, טשטוש של עצם בולט, מילוי שקעים, הרמת קצה האף, עידון אף נשרי, טיפול בבליטות או שינוי בצורה הכללית של האף. לעיתים ניתן להיעזר בתוצאות הנפלאות של פיסול אף לאחר ניתוח פלסטי אשר לא ענה על הציפיות.

כיצד מתבצע פיסול אף ללא ניתוח?

בתהליך פיסול אף חומצה עם היאלורונית תחילה מורחים את האזור בקרם מאלחש. לאחר אלחוש המקום

מוזרקת חומצה היאלורונית בחלק המרכזי העליון של האף והיא משמשת כחומר ביד היוצר לעיצוב ופיסול האף בהתאם לרצון המטופל או המטופלת, בזכות התכונה של חומצה היאלורונית לספיחת מים. מאחר ומדובר בחומר טבעי אשר ממילא קיים בגוף, הוא אינו נדחה על ידו והופך את ההליך לבטוח ובעל מינימום תופעות לוואי.

 

כמה זמן החלמה נדרש לאחר טיפול?

כאמור ההחלמה בתהליך אסתטי של פיסול אף חומצה עם היאלורונית הינה מהירה הרבה יותר לעומת החלמה מהליך כירורגי. עם זאת, משך ההחלמה בהליך אסתטי של פיסול אף הוא אישי, משתנה מאדם לאדם ונמשך לרוב בין שבוע לשבועיים. בכל מקרה, ההמלצה של מרפאת אסתטיקה של ד"ר לוינגר היא להגיע לביקורת בחלוף שבועיים מההליך עצמו.

כמה זמן מחזיק פיסול אף?

כפי שהסברנו בתחילת המאמר, חומצה היאלורונית היא חומר הקיים בגופינו באופן טבעי. עם הזמן החומר מתפרק בגופנו  בתהליך טבעי ולכן פיסול אף מספק תוצאות זמניות בניגוד לתוצאה הבלתי הפיכה של הליך כירורגי. מהו אותו פרק זמן הלוקח לחומצה להתפרק ולצורת האף לשוב לקדמותה לפני הליך פיסול האף? הניסיון מלמד שתוצאותיו של פיסול אף יכולות להחזיק מעמד עד שנה. אולם, חשוב לציין שמשך הזמן הוא אינדיבידואלי והוא תלוי בנתונים של כל מטופל/ת ובסוג הטיפול שבוצע.

 

מאיזה גיל אפשר לעשות פיסול אף? האם פיסול אף מתאים לי?

ניתן לבצע תיקון אף ללא ניתוח החל מגיל 18. לא ניתן לבצע פיסול אף בחומצה היאלורונית בגיל מוקדם יותר שכן בגיל ההתבגרות תווי הפנים, וביניהם גם האף, ממשיכים להתפתח ולהשתנות.

עבור טיפול החל מגיל 18 מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע במרפאת אסתטיקה המתמחה בפיסול אף על מנת לקבל הערכה של המצב הספציפי של המטופל או המטופלת וההחלטה האם פיסול אף בחומצה היאלורונית מתאים במקרה זה או שיש לשקול טיפול אחר או אפילו ויתור על הטיפול בכלל.

במסגרת פגישת הייעוץ וההתאמה חשוב לשתף את הצוות אודות המצב הרפואי הכללי שלכם ובפרט על קיום מחלות פעילות זיהומיות (למשל הרפס), מחלות קולגן, מחלות עור. לא ניתן לבצע פיסול אף בזמן הנקה והריון.

פיסול אף או ניתוח?

בטבלה שלהלן נשווה בין הליך אסתטי של פיסול אף אל מול הליך ניתוחי:

 

פיסול אף ללא ניתוח ניתוח אף
הליך פחות פולשני- ביצוע זריקות, ללא חתכים. ביצוע חתכים באף.
הליך הפיך. הליך בלתי הפיך.
לא מצריך תקופת החלמה ממושכת. דורש תקופת החלמה ממושכת.
מספק תוצאות בצורה מיידית. לעיתים ניתן לראות את התוצאות בחלוף מספר חודשים ובתום תקופת ההחלמה.
פיסול אף מחיר- בהשוואה לניתוח, עלות נמוכה יותר. עלות גבוהה.
תוצאות זמניות. תוצאות קבועות.

 

ניתן לראות שלעיצוב אף ללא ניתוח יש מספר רב של יתרונות והוא יכול להתאים לכל מי שחפץ בביצוע שינויים עדינים במראה האף, קבלת תוצאות מהירות ללא צורך בתקופת שיקום וחושש מהתוצאות הקבועות והבלתי הפיכות של הליך ניתוח פולשני אשר עלותו גבוהה יותר.

 

פיסול אף – חסרונות

ללא ספק להליך אסתטי של טיפול אף ישנן לא מעט יתרונות. עם זאת כמו לכל הליך קיימים אף מספר חסרונות עליהם חשוב לתת את הדעת. 

  1. תוצאות זמניות- כאמור התוצאות של פיסול אף הינן זמניות ולכן מי שמעוניין לשמר ולתחזק את מראה האף המפוסל יצטרך לבצע פיסול אף חוזר ולבצע תחזוקה שוטפת אחת לפרק זמן מסוים.
  2. סיבוכים אפשריים- תופעות לוואי הקיימות בשכיחות גבוהה: נפיחות אדמומיות, שטפי דם, כאב קל. תופעות נדירות יותר הן חסימה של כלי דם, זיהום מקומי, תגובה דלקתית להזרקה והיווצרות גושים. מאוד חשוב שהטיפול יבוצע באמצעות צוות מקצועי עם ניסיון רב וחומרים מתאימים לצורך מזעור הסיכוי לסיבוכים. כן חשוב להישמע להנחיות הרופא על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים אפשריים.
  3. התאמה לבעיות אסתטיות מסוימות-  מי שנדרש לבצע שינויים מבניים גדולים ייתכן ולא ימצא כמתאים לביצוע פיסול אף שמעצם השימוש בחומצה היאלורונית בעלת התכונות העדינות יותר מתאים יותר לבעיות אסתטיות מסוימות הדורשות טיפול עדין.
  4. עלויות- זה אינו בהכרח חיסרון אך בעוד שבניתוח אף העלות הינה חד פעמית, במקרה של פיסול א, יש להשקיע את עלות הטיפול אחת לשנה, זה עשוי להצטבר לעלות גבוהה יותר מצד אחד אך מצד שני משאיר בידיכם את יכולת ההחלטה בכל פעם מחדש..

 

תיקון אף ללא ניתוח- תופעות לוואי

כאמור מדובר בהליך עם סיכונים לא מבוטלים ולכן חשוב מאוד לבצע את הטיפול על ידי צוות רפואי מנוסה ומיומן המשתמש בחומרים איכותיים ומתאימים לצורך הקטנת הסיכונים ומיקסום התוצאות.

חשוב להכיר את תופעות הלוואי הקיימות ואלה הן: נפיחות ואדמומיות, שטפי דם, כאב קל. תופעות נוספות הן חסימה של כלי דם, זיהום מקומי, תגובה דלקתית להזרקה והיווצרות גושים. קיים סיכון מוגבר ככל ומדובר באף שעבר ניתוח או טראומה. תופעות לוואי הן לרוב זמניות וחולפות מעצמן. במידה והתופעה לא חלפה אחרי מספר ימים יש להגיע לבדיקה וייעוץ עם הרופא המטפל.

בנוסף, חשוב להישמע להנחיות הרופא על מנת להקטין את הסיכויים לסיבוכים אפשריים כמו למשל להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת, עיסוי פנים ושימוש בספוגיות איפור ב- 48 השעות הראשונות שאחרי ההזרקות. בנוסף, יש להקפיד על ניקוי הפנים.

במקרה של רגישות באזור בימים הראשונים ניתן למרוח קרם הרגעה עד ארבע פעמים ביום ולעסות את העור בעדינות על פי הוראות הרופא, ניתן גם ליטול משכך כאבים ולהניח קרח על האזור בשביל להקטין את הנפיחות. בכל מקרה של עליית חום, אודם מקומי חריג, בצקת שמתפתחת יומיים לאחר ההזרקה וכאב עז במקום ההזרקה יש לעדכן באופן מיידי את המרפאה.

כמה עולה פיסול אף?

עלות של עיצוב אף ללא ניתוח משתנה בהתאם לסוג הטיפול, כמות ההזרקות שבוצעו באף, מורכבות הטיפול, המצב הקליני של המטופל/ת, וכמובן כמות ואיכות חומר המילוי. המחיר לפיסול אף יכול להגיע אף לסך של 2,500 ש"ח  והוא מושפע בנוסף גם מהמיומנות  של הרופא המבצע את הטיפול.

 

לסיכום

במאמר זה סקרנו מידע רלוונטי אודות פיסול אף חומצה היאלורונית לרבות יתרונות, חסרונות, תופעות לוואי, פיסול אף מחירים ועוד. ראינו כי עיצוב אף ללא ניתוח הוא הליך אסתטי מהיר שאם נעשה על ידי צוות רפואי מיומן המשתמש בחומרים המתאימים מספק תוצאות מדויקות עם זאת זמניות.

במרפאת אסתטיקה של ד"ר לוינגר מטפלים צוותים רפואיים מנוסים בעלי ניסיון רב העושים שימוש בחומרים איכותיים.

קבע/י פגישת ייעוץ עם הצוות הרפואי והמנוסה של מרפאת 'אסתטיקה' של ד"ר לוינגר לבחינה האם פיסול אף חומצה היאלורונית יכול להתאים גם לך.

 

למידע נוסף השאיר/י פרטים

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן