כל מה שרציתם לדעת על עיצוב שפתיים

האם הזרקה בשפתיים יכולה לספק את התוצאה הרצויה של שפתיים בשרניות ומלאות ועדיין לשמור על מראה טבעי ועדין?

שאלנו את המומחים של מרפאת האסתטיקה ד"ר לוינגר את שאלת מיליון הדולר וגם מה זה עיצוב שפתיים או עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית? מהן ההשלכות של הגיל על השפתיים ומאיזה גיל ניתן לבצע עיבוי שפתיים עם חומצה היאלורונית?

השפתיים הנמצאות במרכז הפנים הן איבר המושך את תשומת הלב אם נרצה או לא נרצה. הן משתתפות בפעולות רבות ויומיומיות שאנחנו עושים, החל מדיבור, דרך אכילה ועד חלק בלתי נפרד מהבעות הפנים. שפתיים הן גם סמל לחושניות, לנשיות הן מובלטות, נצבעות, מודגשות ונתחמות כעניין שבשגרה.

אין זה פלא שנשים רבות רוצות שפתיים מפוסלות, סימטריות, מלאות חיים שיבליטו את היופי הטבעי שלהן. עיצוב שפתיים, או בשם הציורי יותר – פיסול שפתיים יכול להעניק תוצאות נפלאות, ללא ניתוח, בצורה כמעט מיידית.

 

למה המונח 'בוטוקס בשפתיים' שגוי? כמה עולה עיבוי שפתיים? מהן תופעות הלוואי? מהן ההוראות לאחר הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים ולמשך כמה זמן הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים מחזיקה מעמד?

ריכזנו כאן את כל מה שחשוב שתדעו לפני עיצוב שפתיים.

מה זה עיצוב שפתיים?

עיצוב שפתיים הוא הליך קוסמטי נפוץ שמטרתו להגביר את המלאות של השפתיים, ליצירת מראה מאוזן מטופח, מושך וחושני, בהתייחס לצורת השפה ונפחה. ההליך כולל מריחת קרם אלחוש מקומי והזרקת חומר מילוי כגון חומצה היאלורונית, אשר הינה מולקולה של רב סוכר הנוצרת באופן טבעי בגופנו, כלומר זהו חומר טבעי המוכר לגוף ולכן הגוף מקבל אותו בטבעיות ואהבה ולא דוחה אותו כחומר זר. לחומצה היאלורונית יש תכונה לספוח מים. תכונה זו היא שמאפשרת לרופא המטפל לעשות בה שימוש עדין ולפסל, כך ממש, את השפה ליצירת מראה טבעי, עדין, בשרני ומלא.

 

חשוב לציין כי מאחר וחומצה היאלורונית מתפרקת באופן טבעי בגוף ההשפעה של הזרקה בשפתיים דועכת במשך הזמן, מה שמצריך המשך תחזוקה והזרקות נוספות לצורך חידוש התוצאות. מהצד השני, היתרון הבולט של חומצה היאלורונית הוא היכולת להגיע לדיוק ברמה גבוהה, מיעוט בתופעות לוואי באופן יחסי ותוצאה טבעית ועדינה.

 

מה שעומד לנגד עינינו במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר היא יצירת מראה שפתיים פרופורציונלי, סימטרי, עדין וטבעי. מהסיבה הזו השיטה שבה עובדים במרפאת אסתטיקה היא קודם כל בחירת החומר המתאים ולאחר מכן ביצוע הזרקה ראשונית מדודה ומידתית ורק במידת הצורך ביצוע הזרקות נוספות לעיבוי השפה, לפי רצון המטופלת.

אנחנו ממש לא מזדרזים "לנפח" שפתיים, אלא עובדים על תהליך הדרגתי שייתן את התוצאה המדויקת לשביעות רצונך המלאה.

 

יש לקחת בחשבון שלא תמיד יספיק טיפול בודד על מנת לקבל את התוצאה המיוחלת ולעיתים יידרש טיפול נוסף במיוחד כאשר התוצאה המיוחלת היא יצירת מראה סימטרי.

 

מה השפעת הגיל על השפתיים?

עם הגיל השפתיים אשר מוקפות שרירים זעירים ופעילים מאוד עוברות מספר שינויים למשל:

  • איבוד נפח, מראה שפתיים דק ושטוח כתוצאה מירידת טונוס השרירים ובייצור קולגן ואלסטין וכן דילול שומן.
  • עקב היווצרות קמטים אנכיים בצידי הפה, זוויות השפתיים משתנות וצורת הפה משתנה.
  • נסיגת השפה התחתונה לאחור עקב הידלדלות של עצם הלסת התחתונה.
  • קמטוטים, סדקים, יובש וצבע לא אחיד כתוצאה מנזקי השמש ומזג האוויר.
  • קמטי "ברקוד" האנכיים לקו השפה העליונה המעמיקים עם השנים.

 

עיצוב שפתיים בקרב אוכלוסייה מבוגרת שהשפעות הגיל נתנו אותותיהם יכול לסייע להשבת הנפח בשפתיים, למילוי הקימטוטים, יצירת מסגרת והשבת הזוהר והמלאות לשפתיים.

 

מאיזה גיל ניתן לבצע עיצוב שפתיים?

עיצוב שפתיים הפך להיות פופולארי לא רק בקרב האוכלוסייה הבוגרת אלא גם בקרב צעירים וצעירות המבקשים להעניק לשפתיים שלהם מראה אסתטי, בשרני, מאוזן ומלא חיים. במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר עיצוב שפתיים מבוצע החל מגיל 18, שכן עד אז תווי הפנים משתנים ומתעצבים. עם זאת, על מנת לבצע עיצוב שפתיים יש לתאם פגישת ייעוץ והתאמה במסגרתה ייבחן המצב הרפואי הכללי של המטופלת. כן חשוב לדווח לרופא המטפל במידה וישנן מחלות עור, מחלות זיהומיות (למשל הרפס), מחלות קולגן- בעבר או בהווה.

לא מומלץ לבצע הזרקה של עיצוב שפתיים במקומות בהם הוזרקו חומרי מילוי קבועים. לא ניתן לבצע עיצוב שפתיים בזמן הנקה או הריון.

יש לציין שלמרות שהטיפול נפוץ יותר בקרב נשים, גם הגברים מוזמנים ליהנות מעיצוב שפתים במרפאתנו.

למה המונח 'בוטוקס בשפתיים' שגוי?

המונח 'בוטוקס לשפתיים' הפך להיות פופולארי מאוד, עם זאת הוא מטעה ואינו נכון. בואו נעשה סדר. בוטוקס הוא השם המסחרי עבור בוטולינום טוקסין אשר מוזרקים אל השריר שיוצר את הקמט במטרה להרפות את השריר ולהפוך את העור לחלק יותר.

בוטוקס אינו מוזרק לשפתיים. מה כן מוזרק? חומר מילוי כמו חומצה היאלורונית שסקרנו לעיל. מתי כן ישתמשו בבוטוקס לשפתיים? למשל לטיפול בחניכיים חשופות בזמן חיוך, סנטר קפוץ, חריקת שיניים ועוד. אבל כאמור, בכל הקשור לעיצוב, עיבוי ומילוי השפתיים לבוטוקס אין שום קשר לנושא. לכן מהיום אמרו 'עיצוב שפיים' או 'עיבוי שפתיים חומצה היאלורונית' או 'פיסול שפתיים' ולא 'בוטוקס לשפתיים'.

התוצאות עשויות להשתנות מאדם לאדם.

מחיר עיבוי שפתיים

כמה עולה עיבוי שפתיים? מחיר עיבוי שפתיים מושפע מחומר המילוי הנבחר. ככל ומדובר על חומצה היאלורונית המחיר למזרק נע בין 1,300 ש"ח ל- 2,000 ש"ח להזרקה בודדת. באופן כללי קיימת בשוק אפשרות לחומר מילוי נוסף שלכאורה נראה זול יותר והוא חומר הסיליקון שטווח המחירים שלו נע בין 800-900 ש"ח להזרקה בודדת. עם זאת, בשביל להגיע לתוצאות המצופות נדרש לבצע מספר רב של הזרקות סיליקון, מה שכמובן מייקר את העלות הכוללת. בנוסף, חשוב לדעת שהתוצאה של טיפול בהזרקת סיליקון היא תוצאה קבועה עם תופעות לוואי רבות ולכן הוא אינו מומלץ ולא נעשה בו שימוש במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינר. להבדיל מזריקת הסיליקון, חומצה היאלורונית מספקת תוצאה עדינה, טבעית יותר עם מיעוט תופעות לוואי ולכן היא השיטה הננקטת במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר.

 

תופעות לוואי- עיבוי שפתיים חומצה היאלורונית

חשוב לציין שעיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית הוא תהליך בטוח שכן השימוש בחומרים איכותיים מקטין משמעותית את הסיכונים הקיימים. עם זאת, ועל אף שהוא נמוך, כמו בכל הליך אסתטי קיים סיכון לסיבוך שכדאי להכיר מראש ובכלל זה נפיחות קלה באזור, אדמומיות, כאב קל, שטפי דם. תופעות נדירות יותר הן זיהום, תגובה דלקתית והיווצרות גושים כתוצאה מכך. חשוב לדעת שרוב תופעות הלוואי הן זמניות וחולפות בעצמן. תמיד ניתן לפנות למרפאת אסתטיקה לבדיקה וקבלת ייעוץ רפואי.

 

למשך כמה זמן מחזיקות התוצאות?

כאמור חומצה היאלורונית מתפרקת לאורך הזמן בגוף ולכן התוצאות של הליך אסתטי של פיסול שפתיים הן לתקופה זמנית. לרוב החומר מחזיק מעמד עד שנה, אך בחלק מהמקרים תיתכן אף תוצאה שתישמר שנים רבות. משך הזמן שבו מחזיקות התוצאות מושפע ממספר פרמטרים כגון: עישון, ספורט, גיל האישה, הרגלי התזונה שלה, סוג העור ועוד.

 

הוראות לאחר הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים

ישנן מספר הוראות שחשוב מאוד להקפיד עליהן לאחר ביצוע ההזרקה על מנת להקטין את הסיכוי לתופעות לוואי ולשמור על תוצאה איכותית. כך למשל כ-24-48 שעות מהטיפול יש להימנע משיזוף, סאונה, שהייה ליד תנור או כל מקור חם אחר, ואף משתיית משקאות חמים. בנוסף, במשך כ- 24 שעות לאחר הטיפול יש להימנע מפעילות ספורטיבית ושתיית אלכוהול אשר עשויים להחמיר את הנפיחות ושטפי הדם באזור.

חשוב למרוח קרם הגנה מסביב לשפתיים בכל יציאה מהבית ולהרבות בשתיית מים לאחר הטיפול ואף למרוח משחה למניעת יובש.

 

לסיכום

עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית היא הדרך האידיאלית לטפל בהשפעות הגיל על מראה השפתיים וגם ליצירת מראה אסתטי ומלא בלי קשר לגיל. הניסיון מראה שמדובר בתהליך אסתטי ידידותי, מהיר שמספק תוצאות מדויקות, עדינות וטבעיות. חשוב לבצע עיבוי שפתיים בחומצה היאלורונית אצל מרפאה מומחית בעלת ניסיון רב על מנת לצמצם את הסיכונים לתופעות לוואי ועל מנת לקבל תוצאות נהדרות. צרו קשר לפגישת ייעוץ והתאמה במרפאת אסתטיקה של ד"ר לוינגר המומחית בתחום.

למידע נוסף השאיר/י פרטים

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן