שאלות נפוצות על חומצה היאלורונית

כל מה שרצית לדעת על הטיפול שכולן מדברות עליו
עולם האסתטיקה, באופן די מובן הוא עולם שבו טיפולים מסוימים הופכים לאופנות וטרנדים, אך בניגוד לעולם האופנה עצמו, כאן מי שזוכה לעדנה הוא בדרך כלל הטיפול החדשני, הטוב והמתקדם ביותר, ולא החלטה שרירותית על פופולריות. כך למעשה, כבשה בשנים האחרונות החומצה ההיאלורונית את ליבם, ואת עורם של מטופלים רבים והפכה לטיפול פופולרי ומבוקש. מה היא אותה חומצה? מה הטיפול כולל? המאמר הבא תמצאו תשובות לשאלות שאנחנו נשאלים מידי יום.

החומצה ההיאלורונית השאירה אבק לטיפולים האסתטיים שעד לא מזמן נחשבו חדשניים ופופולריים במיוחד כמו הסילקון והבוטוקוס בכל מה שקשור בעולם טיפולי האסתטיקה והעור. למה זה קרה? בזכות היותה חומר טבעי, המספק תוצאות עדינות וטבעיות, עם מיעוט תופעות לוואי והחלמה קלה. שאלנו את המומחים של 'אסתטיקה ד"ר לוינגר' המתמחים בביצוע הזרקות באמצעות חומצה היאלורונית וקיבלנו את כל התשובות לשאלות הרבות בנושא.

מה זה חומצה היאלורונית?

למרות רושם ראשוני מעט מטעה שהשם שלה מעניק לה, חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הקיים ממילא בגופנו, באזורים כמו עיניים, רקמות החיבור, בעור וכו'. המטרה שלה היא שמירה על לחות מאוזנת וקידום גמישות המפרקים.

בעולם הקוסמטיקה השכילו לנצל את היתרונות של החומצה הטבעית כחומר לטיפולי אסתטיקה בזכות התכונות המאפשרות להגיע באמצעותה לתוצאות מדויקות, מרקמה העדין, מיעוט תופעות הלוואי באופן יחסי, סיכויי דחייה נמוכים על ידי הגוף, ופירוקה הטבעי בגוף. חומצה היאלורונית משמשת לטובת מוצרים קוסמטיים, פיסול שפתיים, מילוי שקעים בעיניים, פיסול אף, מיצוק צוואר, פיסול קו הלסת, מילוי קמטים ועוד.

מאחר והחומצה ההיאלורונית אינה זרה לגוף האדם היא בטוחה לשימוש וגורמת למעט תופעות לוואי, כמו נפיחות, אודם מקומי, שטפי דם, אשר נפוצים במיוחד כאשר אזור ההזרקה הוא אזור השפתיים.  תופעות הלוואי הן זמניות והן חולפות בתוך מספר ימים ועד שבוע ימים ממועד ההזרקה.

בזכות היתרונות הרבים של החומצה ההיאלורונית שמנינו ומיעוט סיכונים, החומצה ההיאלורונית זוכה לפופולאריות רבה בקרב נשים וגברים המבקשים ליהנות מהמראה החיי שהחומצה ההיאלורונית מעניקה לעור הפנים.

 

נמנה להלן את סוגי הטיפולים האסתטיים הפופולרים הקיימים בשימוש עם חומצה היאלורונית:

עיצוב שפתיים:
לאורך השנים מראה השפתיים נשחק. מי שרוצה ליהנות ממראה שפתיים טבעי, בשרני ומלא יכולה לבצע הזרקות חומצה היאלורונית. הזרקות אלה יכולות לטפל גם בחוסר סימטריה אצל אלו הסובלים מהתופעה.

פיסול אף
בשביל לשנות את מראה האף לא צריך היום לעבור ניתוח. באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית אפשר להימנע מההליך הניתוחי, ואיתו להימנע מפרק ההחלמה הממושך שהוא מצריך ומקבלת תוצאות בלתי הפיכות. הזרקת חומצה היאלורונית מסייעת לשנות את גבנון האף, הרמת זוויות ושינוי פרופורציות.

החזרת נפחים
עם השנים ישנם אזורים בפנים שמאבדים מנפחם. הזרקת חומצה היאלורונית מסייעת להחזיר נפחים למשל באזור הרקות, קו הלסת, הסנטר והלחיים.

טיפולים נוספים בפנים
מילוי קימטוטים, מיצוק צוואר, מילוי שקעים בעיניים ועוד.

כמה עולה חומצה היאלורונית בשפתיים?

המחיר למזרק חומצה היאלורונית לעיצוב שפתיים נע בין 1,300 ש"ח לבין 2,000 ש"ח. המחיר מושפע מהניסיון והמיומנות של הצוות המטפל וכן סוג החומצה ההיאלורונית המוזרקת. לכאורה, באופן יחסי, המחיר של מזרק חומצה היאלורונית הינו גבוה יותר מעלות טיפול סיליקון לעיצוב שפתיים. ואולם, בפועל הטיפול בסיליקון דורש הזרקות רבות בכמויות קטנות לאורך מס חודשים, מה שבסיכום יכול אף להגיע לסך של 5,000- 6,000 ש"ח ובהכרח גבוה יותר אל מול חומצה היאלורונית.

לא רק העלות של חומצה היאלרונית, אשר בפועל הינה זולה יותר לעומת טיפול בסיליקון, היא שאמורה להילקח בחשבון על ידי המטופלים אלא גם תוצאות הטיפול ומשך הטיפול. חומצה היאלורונית מספקת תוצאות טבעיות וממוקדות בפחות הזרקות, ואף הינה בעלת סיכונים נמוכים לתופעות לוואי, להבדיל מסיליקון שעלול להביא לתוצאות מלאכותיות יותר ביותר הזרקות ואף עלול לגרום ליצירת גושים וחוסר סימטריה. לכן, במרפאת אסתטיקה בהובלת ד"ר לוינגר ההמלצה לבצע עיצוב שפתיים אך ורק באמצעות חומצה היאלורונית.

מה עושה חומצה היאלורונית לפנים?

כאמור, לחומצה היאלורונית יש יכולת מופלאה לספק לעור לחות, גמישות ונפח שהוא זקוק להם כל כך. בזכות תכונה זו, מריחה מקומית או הזרקה של החומצה ההיאלורונית מסייעת להחליק קמטים עדינים, לייצר קולגן, לשפר את גמישות העור ולהעניק לפנים מראה רענן וצעיר, אשר אובד עם השנים וכתוצאה מחשיפה לשמש.

איך מורידים נפיחות בשפתיים אחרי חומצה היאלורונית?

נפיחות בשפתיים אחרי הזרקת חומצה היאלורונית היא תופעה נפוצה. במהלך ה- 24 שעות הראשונות ניתן לטפל באמצעות קומפרסים קרים לפרקי זמן קצרים, להרבות בשתיית מים, למרוח קרם הגנה ומשחה נגד יובש. בנוסף בפרק זמן זה יש להימנע ממגע של מקור חום מוגזם באזור השפתיים, שתיית אלכוהול, פעילות ספורטיבית, וכן הימנעות משיזוף וסאונה. בכל מצב של נפיחות ממושכת או חריגה יש להיוועץ עם הרופא המטפל.

אחרי כמה זמן רואים תוצאות של חומצה היאלורונית?

יתרון בולט נוסף לטובת טיפול אסתטי באמצעות חומצה היאלורונית הוא שתוצאות הטיפול נראות באופן מידי. ואולם ייתכן שנפיחות ראשונית תשפיע על התוצאות בהתחלה. עם זאת, כאמור הנפיחות חולפת בתוך מספר ימים וניתן ליהנות מהמראה החדש והעדין שהחומצה ההיאלורונית מעניקה לאזור המטופל.

אחרי כמה זמן רואים תוצאות של חומצה היאלורונית בשפתיים? לרוב התוצאות המיטביות תופענה אחרי ימים בודדים ועד שבוע אחד מההזרקה, וזאת כאמור לאחר שהנפיחות יורדת.

כמה זמן מחזיקה חומצה היאלורונית?

כאמור, חומצה היאלורונית מתפרקת בגוף עם הזמן ומטשטשת את התוצאות. משך הזמן שבו חומצה היאלורונית מחזיקה מעמד תלוי ומשתנה מאדם לאדם, ומושפע גם מסוג החומצה ההיאלורונית המוזרקת, המטבוליזם של המטופל או מטופלת, אזור ההזרקה ועוד. לרוב, התוצאות מחזיקות מעמד לפרק זמן שנע בין 6 חודשים ל- 18 חודשים. על מנת ליהנות מתוצאות מעולות לפרק זמן ממושך מומלץ לבצע טיפולי תחזוקה מפעם לפעם.

כמה זמן לוקח טיפול עם חומצה היאלורונית?

לרוב מדובר על טיפול קצר שנע בין 10-20 דקות. עם אי נוחות מינימלית. ניתן לחזור לשגרה מיד לאחר הטיפול ואולם חשוב מאוד לשמור על ההמלצות הניתנות בסיום הטיפול כמפורט לעיל.

האם טיפול בחומצה היאלורונית כואב?

הטיפול עצמו בהחלט כרוך בחוסר נעימות מסוים במיוחד באזור השפתיים שנחשבים לאזור רגיש, ולכן בכל האזורים בהם נבצע הזרקות נעשה שימוש בקרם מאלחש המצמצם את הכאב או חוסר הנעימות. כמובן, שמכיוון שכאב או אי נוחות הם מדדים אינדיבידואליים מאד, ייתכן שלשני אנשים תהיה חוויה שונה מאותו הטיפול בדיוק.

אך בשורה התחתונה, השילוב של הקרם המאלחש ומהמיומנות של המטפל, מקלים מאוד על הטיפול כך שהחזרה לפעילות היא מיידית.

האם טיפול אסתטי באמצעות חומצה היאלורונית מתאים לכל אחד ואחת?

באופן עקרוני התשובה לשאלה זו היא חיובית. המגבלות היחידות הקיימות הן איסור על אישה הרה ומניקה לבצע טיפולים אסתטיים באמצעות חומצה היאלורונית. ואולם, אין מניעה לבצע טיפול עם חומצה היאלורונית בחלוף תקופות אלה.

רגע של היסטוריה- מי גילה את החומצה ההיאלורונית ומתי הפכה להיות כל כך פופולרית?

קארל מייר וג'ון פאלמר מאוניברסיטת קולומביה היו הראשונים בשנת 1934 לבודד מעין של פרה חומר מיוחד, לו הם קראו חומצה היאלורונית. כבר אז הם זיהו את התכונות הדומיננטיות שלו- לשמור על נפח ולחות העור. אולם, רק בשנת 1990 עולם הרפואה בחר להתחיל לשלב את החומצה ההיאלורונית בניתוחי עיניים ובתהליכים שקשורים למפרקים.

כעבור 6 שנים נוספות התחילו לשלב באירופה את החומצה ההיאלורונית גם בעולם האסתטיקה ומאז הפופולריות שלה הולכת וגוברת.

לסיכום
חומצה היאלורונית היא הזהב של עולם האסתטיקה. העובדה שמדובר בחומר טבעי וזמני עם מעט תופעות לוואי באופן יחסי והחלמה מהירה, הפכה אותו להיות חומר אהוב במיוחד. פנו אל מרפאת 'אסתטיקה ד"ר לוינגר' לקבלת פרטים נוספים והתאמה אישית.

למידע נוסף השאיר/י פרטים

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן