הסרת נימים ברגליים – כל מה שכדאי לדעת

כיום קיימים טיפולים להסרת נימים ברגליים שיכולים לפתור את הבעיה ביעילות, בקלות ובמהירות. הסרת נימים בלייזר – כל מה שצריך לדעת על הטיפול

במאמר הבא נסקור את התופעה של הופעת נימים ברגליים: מה הסיבות השונות להופעתה? נסקור את הטיפול פורץ הדרך של קרן הלייזר החדשנית LP NDYag שיודעת לחדור את העור ישירות אל כלי הדם ולהשיג תוצאות יעילות ומדויקות, נבחן את היתרונות הרבים של הטיפול ומנגד נבדוק אם להעלמת נימים בלייזר תופעות לוואי נפוצות או מסוכנות, נעמיק לכדי ההוראות לאחר ביצוע הטיפול ואפילו נבדוק כמה עולה הסרת נימים ברגליים? שאלנו את המומחים של מרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר את כל השאלות וריכזנו עבורכם ובמיוחד עבורכן את כל המידע שצריך לדעת לפני טיפול הסרת ורידים ברגליים בלייזר.

מהי תופעת הנימים ברגליים?

נימים ברגליים היא תופעה אסתטית במסגרתה מופיעים נימי דם קטנים על פני עור הרגליים בגוונים של סגול וכחול כהה. ניתן לראות את התופעה הנפוצה במיוחד בקרב נשים החל מגיל 20 ובעלות עור בהיר במיוחד.

הופעת נימים ברגליים היא תופעה אסתטית נפוצה שנשים רבות מתמודדות איתה, לרוב בשל עמידה ממושכת על הרגליים. החדשות הטובות הן שהטכנולוגיה מציעה טיפול חדשני ויעיל במיוחד

למה זה קורה?

במצב התקין, תפקיד הוורידים הוא להזרים דם לכיוון הלב. עם זאת, לעיתים כתוצאה מסיבות שונות, הדם זורם לכיוון פלג הגוף התחתון מה שגורם לו להצטבר, לוורידים להתרחב ומה שאנחנו נראה זה נפיחות והופעה של ורידים בולטים.

ישנם מספר גורמים האחראים על הופעת נימי דם ברגליים וביניהם גם זיקנה שכן עם הזמן הורידים מאבדים מצורתם, מגמישותם ומתרחבים. סיבה נוספת היא הריון- הסיבה לכך נעוצה בעליית נפח הדם בזמן ההריון, עלייה בלחץ הבטני ואף השינוי ההורמונלי. סיבות נוספות הן עמידה ממושכת על הרגליים, גנטיקה, אורח חיים בלתי פעיל, ועלייה במשקל.

מהו טיפול הורדת נימים בלייזר?

במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר נעשה שימוש במכשור וסקולייז פורץ דרך של החברה הישראלית INMODE וטכנולוגיית לייזר חדשנית LP NDYag המצליחים לטשטש את נימי הדם ברגליים. הטיפול המוצע כולל טיפול בודד ועד סדרה של 3 טיפולים במסגרתם חודרת קרן הלייזר ישירות לעומק בו מצויים הנימים, ללא מגע עם רקמת העור. בדרך זו, קרן הלייזר מכווצת את הוורידים ישירות, מתמקדת בצבע האדום של כלי הדם, וסוגרת אותם באמצעות חום- כשהכל נעשה בצורה מהירה ובטוחה. את הטיפול מומלץ לבצע במהלך חודשי החורף.

על מנת למזער כל כאב הטיפול מתבצע באמצעות ידיות הכוללות זכוכית ספיר מקוררת. מגע הידיות הקר על העור מקרר את השכבה העליונה שלו מה שכמובן מפחית את תחושת האי נוחות. מבחינת משך ההחלמה,  בשעות הראשונות אכן עשויה להופיע תחושת חום קלה ואדמומיות באזור. עם זאת, בטיפול מהסוג הזה אין כלל צורך בתקופת החלמה וניתן לחזור לפעילות באופן מיידי, או לאחר מנוחה קלה בלבד למי שרגישה באופן מיוחד לטיפול.

חשוב לציין שהמכשור המתקדם מאושר על ידי משרד הבריאות הישראלי, מכון התקינה האירופאי ומנהל המזון והתרופות האמריקאי. כמו כן, הטיפול אינו מתאים לכל סוגי העור על גווניו ותשובה סופית לגבי ההתאמה לטיפול ניתן לקבל במסגרת אבחון אישי במרפאה.  החרגה נוספת הינה לגבי טיפול בדליות ורידים, אשר לגביהם יש להיוועץ עם כירורג כלי דם.

עוד חשוב לדעת, שלרוב הופעת ורידים ברגליים הינה בשל גנטיקה משפחתית ועל כן ישנו חשש מחזרה של הופעת הורידים ברגליים לאחר מספר שנים.

היתרונות של הורדת נימים בלייזר

לטיפול הסרת נימים בלייזר יש מספר רב של יתרונות עליהם נעמוד להלן:

היתרון הראשון הוא שתוצאותיו של הטיפול הן השגת עור חלק וצעיר יותר, נטול וורידים בולטים, ללא סימנים, או צלקות. יתרון נוסף נוגע לטיפול עצמו. מדובר בטיפול מהיר, בטוח לשימוש, לא פולשני, שתוצאותיו, העלמות מוחלטת של כלי הדם, מתגלות מיד עם סיום הטיפול הראשון.

יתרון נוסף הוא שמדובר בטיפול מדוייק, מה שכמובן מאפשר לקבלת תוצאות טובות יותר עם סיכון מינימלי.

העלמת נימים בלייזר תופעות לוואי

כאמור, בסמוך לאחר הטיפול ניתן יהיה לראות נפיחות ואודם מקומי. כלי הדם עשויים להפוך לכהים יותר, ותיתכן הופעה של שפשוף מקומי. בנוסף קיים סיכון להיפרפיגמנטציה (התכהות של העור באזורים שונים כתוצאה מהצטברות פיגמנט) ואף סיכון לכוויה בעור. עם זאת, לרוב, כעבור מספר ימים עד שבועיים ממועד הטיפול, תופעות הלוואי יחלפו, האזור יחלים ותתקבל התוצאה של עור חלק וצעיר..

כיצד לנהוג לאחר טיפול הורדת נימים ברגליים בלייזר

על מנת לצמצם את הסיכון לתופעות הלוואי ולהגביר את הסיכוי לקבלת תוצאות יעילות ומדויקות חשוב לנהוג בהתאם להוראות לאחר טיפול הורדת נימים ברגליים בלייזר ואלה הן:

בימים הראשונים לאחר הטיפול (יומיים עד שלושה ימים):

  • יש להימנע ממריחה מקומית של חומרים כשהם כגון קרמים ומשחות על אזור הטיפול על מנת למנוע למנוע אפשרות של גירוי האזור.
  • יש להימנע מחימום יתר של האזור כולל סאונה, שקיות חימום ושימוש במים חמים במיוחד לרחצה.

לאחר הטיפול חשוב להקפיד על ההוראות הבאות ולהישמע להמלצות:

  • מומלץ להתקלח במקלחות פושרות ביומיים הראשונים לאחר הטיפול.
  • ניתן לחדש פעילות גופנית כיומיים לאחר הטיפול.
  • ניתן לקרר את האזור באמצעות קומפרסים קרים או קרח.
  • במשך שלושה שבועות לפחות לאחר הטיפול חשוב להשתמש בקרם הגנה בכל חשיפה של האזור המטופל לשמש.

האם טיפול הסרת נימים ברגליים יתאים לי?

על מנת לקבוע אם טיפול הסרת נימים ברגליים מתאים גם לך יש לתאם פגישת ייעוץ במרפאת אסתטיקה ד"ר לווינגר במסגרתה ניתן יהיה ראשית לבחון את מצב הנימים ברגליים, להכיר את המצב הרפואי שלך, אורח החיים, ההרגלים והמגבלות ואז לבחון האם ניתן לבצע את הטיפול. חשוב לדווח על כל מחלה אשר עשויה לפגוע בריפוי האזור או באספקת הדם לגפיים התחתונות, כולל סכרת לא מאוזנת או כל מחלה אחרת.

מחיר טיפול הסרת ורידים ברגליים בלייזר

מחיר טיפול להסרת נימים ברגליים עשוי להשתנות בהתאם למספר פרמטרים כמו מצבו הרפואי של המטופל, כמות הטיפולם, חומרת התופעה, אורך כל טיפול ועוד. אנו מביאים כאן הערכה לא מחייבת וכמובן שאת המחיר הסופי תקבלו במרפאה לאחר האבחון.

לאחר בדיקה וייעוץ ניתן יהיה לקבוע את מחיר טיפול הורדת נימים ברגליים בלייזר בהתאם לכלל הפרמטרים שהוזכרו לעיל, טווח המחירים של טיפולי הסרת נימים בלייזר נע בין 1,000 ש"ח ועד ל- 4,000 ש"ח.

 

לסיכום

נימים ברגליים היא תופעה אסתטית נפוצה שלטכנולוגיה המתקדמת ביותר יש מה להציע כנגדה. טיפול לייזר מתקדם וחדשני המתבצע במרפאת אסתטיקה ד"ר לוינגר יודע לספק את התוצאות המבוקשות במהירות, יעילות ובבטיחות רבה. צרו קשר עם מרפאת אסתטיקה ד"ר לווינגר לקביעת פגישת ייעוץ והתאמה.

למידע נוסף השאיר/י פרטים

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות

אנו באסתטיקה ד"ר לוינגר, מזמינים אותך לפגישת אבחון וייעוץ ללא עלות!

צפו בקמפיין

לקביעת ייעוץ ללא עלות​

דילוג לתוכן